En Çok Kullanılan Kask Markaları

 Bu makalemizde herhangi bir karşılaştırma, sıralama veya puanlama yapılmaksızın araştırmalarımız sonucu en çok kullanılan kask markalarını listeleyeceğiz ve bu kasklar hakkında kısa bilgiler vereceğiz.


1. AGV

Kask denilince akla ilk gelen markalardan biri olan AGV bir İtalyan firmasınındır ve 1946 yılında kurulmuştur.


2. BELL

BELL, tutkulu bir yarışçı tarafından Kaliforniya'da 1954 senesinde kuruldu. Dünya çapında büyük yarışçıların tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.


3. SHOEI

Dünyaca ünlü motosiklet kaskı markası Shoei, Japonya’nın ve motosiklet piyasasının en başarılı firmalarından biri. 1954 senesinde Japonya’da kurulmuş olan ve 1958 senesinden itibaren motosiklet kaskı üreten Shoei şirketi, Eitaro Kamata tarafından Tokyo’da kurulmuştur.


4.LS2

İspanya menşeili LS2 yaklaşık 20 sene önce 350 euro sermaye ve tek bir çalışan ile Art-hur Liao tarafından kuruldu.


5. SHARK

Fransız kask markası SHARK, 25 seneden fazla bilgi birikimi ile dünya liderlerinden biri haline gelmiştir. Eski uzman yarışçılar tarafından kurulmuş olan SHARK, hala belirgin yarış tutkusu, performans ve güvenliği en üst seviyede sağlamak amacıyla kask tasarımları yapmaktadır. SHARK ruhu, daima teknik sınırlarını zorlamak, sınırsız sürüş keyfini sağlamak amacıyla yeni ve heyecan verici yenilikleri araştırmak demektir.


6. GIVI

Gerçek tutku, İtalyan tasarımı, kuvvetli teknolojik fikirler ve malzemelere özgü bilgi: Bunlar, Brescia’da küçük bir fabrikada başlayan Givi markasının motosiklet aksesuarlarında lider olmasını sağlamakta olan ve global başarısının en önemli faktörlerini oluşturmakta.


7. SCHUBERTH

 Schuberth marka kasklar fonksiyonları bakımından diğer kasklardan ayrılmaktadır. Kaliteli ve güvenli bir tasarımı olan Schuberth kask modelleri Almanya üretimidir. Yüksek performanslı aerodinamik ile yarış pistlerinde en kaliteli performans için geliştirilmiş spor yarışı kaskları da üreten işletmenin kaskları yüksek hızlarda ve rüzgar gibi hiçbir şartlarda etkilenmiyor.8. Arai 

Arai kask firması 1926 senesinden bu güne dek devamlı kendisini yenileyen ve daha güvenli modeller üretmek için çabalayan bir firma olmuştur. Arai Helmets, edindiği tecrübeler sayesinde en güvenilir kask şirketlerinden biri olmayı başarmıştır. Firma, makine işçiliğinden çok el işçiliğine önem vermiş ve nerdeyse bütün Arai kasklar el yapımı ile üretilmiştir.Burada makalemizi sonlandırmış bulunmaktayız. Eklemek istediğiniz kask markası olursa yorum yapabilirsiniz. Bizlerde listeye ekleyebiliriz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayınız. Mesela milli gururlarımızdan Rodi Pak ve Birkan Polat hakkında yazdığımız içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.